SİTEMİZ 16-21.TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA TATİDEDİR.
-YAZ DÖNEMİ ÇALIŞMA SAATLERİ-

DİKKAT!
09.09.2024 tarihine kadar Cuma ve Cumartesi günleri kargo çıkışımız olmayacaktır.
Bu günlerde verilen siparişler bir sonraki işgünü kargoya verilecektir.
Perşembe günleri ise yarım gündür. Perşembe saat 12:00 e kadar verilen siparişler aynı gün kargoya teslim edilir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz!
Paku Malzeme

Mesh Stencil Crystal Collection; Tiny Leaves (33*22 cm)

Ürün Kodu : 449
Fiyat
:
549,90 TL
Not
:
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kargoya veriliş süresi 1-7 işgünüdür. / Shipping time is usually 1 to 7 working days. 

  Mesh ölçüsü 33*22 cm, baskı alınan desen ölçüsü 32*19 cm dir.

  PAKU Mesh Stencilları 100% orjinal ve 100% handmade el üretimi çok özel ürünlerdir. Çin menşeeli hammaddeden üretilmiş dünyadaki diğer muadillerinin aksine; PAKU Mesh Stencillarında yeryüzündeki en kaliteli İsviçre ve Amerika menşeeli hammaddeler kullanılmaktadır. Kullanılan hammaddeler GIDA İLE TEMASA UYGUN dur.

  PAKU Mesh Stencilları en optimum incelikte ipekten imal edilmektedir. Bu sayede desenlerimizdeki en küçük detayları bile sorunsuz bir şekilde pastalarınıza, kurabiyelerinize ve hobicilikte kullandığınız craft ürünlerine aktarabilirsiniz.

  Ürün kendinden yapışkanlı değildir. Ürün ömürlüktür, defalarca yıkayıp kurutup kullanabilirsiniz. Stencillar buruşturulmadan, köpüklü bir sünger ile temizlenip, düz zeminde kurutulabilir. 

  KURABİYELER ve PASTALAR için deseni yenilebilir olan yüzeye Royal Icing Kreması veya renklendirilmiş piping gel ( sade pasta jölesinin içine bir miktar Tylose ekleyip de bu kıvamı ayakalayabilirsiniz ) kullanarak aktarabilirsiniz. Airbrush kompresörüne sahip olanlar, hızlıca sprey tabancasına boya koyarak desenleri aktarabilirler. Kullanılan tüm boyaların su bazlı olmasına dikkat edilmelidir.

  POLİMER KİL hamuruna desenleri akrilik boya ve sıvama için gerekli bir silikon spatula veyahut eski bir kredi kartı kullanarak aktarabilirsiniz.

  DERİ SERTLİĞİNDE SERAMİK ÇAMURU na uygularken mesh stencilı nemli bir sünger ile ıslatıp çamura sabitleyiniz. Daha sonra sıraltı boyanızı fırça ile üzerinden sürebilirsiniz.

  BİSKÜVİ SERAMİK aşamasında kupalara uygulama yapabilmek için, kullanılan boyanın markasına bağlı olarak sıraltı boyaya kıvam verilmesi gerekebilir. Bunun için Mayco marka Silk Screen Medium toz veya sitemizden Silk Screen Medium CMC boya kıvamlaştırıcı tozu ( stok kodu: DRX24 ) alıp kullanabilirsiniz. 

  BİSKÜVİ SERAMİK te yapılan işlemler sırasıyla şöyledir;


  1. Kullandığımız Mesh Stencillar kendiliğinden yapışkanlı değildir. Bu sebeple uygulanacak yüzeye maskeleme bandı ile sabitlenir.
  2. Eğer sır altı boyamız çok akışkan ise, macun kıvamını alması için içine bir pinçik CMC tozu eklenir. Her boyanın viskozitesi yani akışkanlığı farklıdır; renkten renge veya markadan markaya değişir. Örneğin Mayco’ nun Stroke&Coat serisinde bu kıvamlaştırma aşamasına ihtiyaç duymayabilirsiniz.
  3. Boya kıvam aldıktan sonra, parmağınızın ucuna bir miktar boya alınıp diğer elimizle sabitlediğimiz mesh üzerinden kupaya sürülür. Sürerken aralarda geriye doğru çekip boyanın düzgün transfer olup olmadığı kontrol edilir.
  4. Tüm yüzey boyandıktan sonra mesh kupa üzerinden sıyrılır.
  5. Kupanın formuna bağlı olarak eğer çok bombeli ya da komik bir şekildeyse bazı noktalarda desenin net transferi gerçekleşmemiş olabilir. Bu tarz durumlar ile karşılaşırsak fırça ile sonradan rötuş yapabiliriz. Eğer düzeltilecek alan çok büyük bir desen ise; o vakit ıslak sünger ile deseni silip; kupanın o kısmına mesh stencilın ilgili yerine denk gelen kısmını tekrar boya ile sürebiliriz.
  6. Boyama işlemi bittiğinde, mesh stencil su dolu bir kabının içine yatırılarak sünger ile üzerinde kalan boya silinir. Kağıt havlu arasında hemencecik kurutup bir sonraki boyama işlemine geçebiliriz.
  7. Bu şekilde yıkanabildiği için ürünümüz ÖMÜRLÜKTÜR. Yıkayıp kurutup, tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

  8. Bisküvi üzerindeki boya kuruyunca sırlama öncesinde 2.fırın işlemi yapacak olursanız deseni daha iyi sabitlemiş olursunuz. Bitmiş ürününüzde desen çok daha net gözükür . Sonradan sırlayıp 3.kez fırında pişirebilirsiniz.

  9. Aceleniz var ise veya desen elverdiği müddetçe yukardaki adımı pas geçip direk sırlayıp son kez fırında pişirebilirsiniz.

  ÖNEMLİ BİLGİLER:

  Polimer Kilde sert silikon spatulalar her zaman daha düzgün sonuç verir.

  Spatulayı her zaman sadece tek bir yöne doğru ve her zaman 45 derece açıyla hareket ettirip boya fazlasını sıyırınız.

  Mesh stencilınızın her iki yüzü de kullanılabilir; ancak mat tarafını hamur üzerine yapışacak şekilde uygulamanız daha net baskı almanıza yardımcı olur.

  Boyayı sürer sürmez mesh stencilı su dolu kap içine koyup, parmak uçlarınızla boyayı dağıtıp suya geçmesini sağlayınız. Akabinde mümkün olan en hızlı sürede musluk altında boyalı yerleri yıkayınız. Akrilik boya stencil üzerinden sabunlu sünger ile kolayca temizlenebilmektedir.

  Kullandığınız akrilik boyanın su bazlı olduğundan emin olunuz. Farklı özellikteki bir boya veya hemen suya daldırılıp yıkanmamış mesh stencil üzerinde boyanın gözenekleri tıkama riski vardır.

  Markadan markaya, renkten renge, ve hatta kıştan yaza boyaların viskozitesi (akışkanlığı) değişebilir. Çok akışkan olmayan, çok da kıvamlı olmayan, ama her zaman su bazlı akrilik boyaları tercih ediniz.

  Boyalarınızın kapağını içerisindeki suyun uçmaması için her daim kapalı tutunuz.

  Alttaki linklerden uygulamalı videoları izleyebilirsiniz.

  Silk screen overall size is 33*22 cms and the printed design is 32*19 cms.

  100% original handmade silk screens out of best quality European and US food contact safe materials. 

  We use the finest silk mesh and this allows you to transfer the most intricate designs on your edible / non-edible medium.

  These are widely used for cookie & cake decorating, polymer clay art, ceramic screen printing, etc. Stencils are NOT SELF-ADHESIVE. So could be washed and used over and over again.

  On EDIBLE mediums, you can use piping gel, Royal icing or Airbrush colours. Make sure to use water-based colors. Avoid alcohol based paints.

  Crafters can only use water-based acrylic paints for POLYMER CLAY or water-based pigments under/over cover coat for ceramic dough.

  CERAMIC artists may need to use a thickening agent to be mixed into under coat paints while stencilling on a biscuit form. These thickening agents are usually called Silk Screen Medium powders aka. CMC powders which make the ceramic paints easy to apply on stencils. You can google for it in your own country or buy here searching for stock item code: DRX24.

  PAKU Silk screens are life-time products as long as they are well cared. However color change in silk is considered as normal after hundreds of application of the same design. But this does not affect the print, it is just a visual change.

  Here are some POLYMER CLAY TIPS to treat your silk screens the best way:

  * Use silicone spatula or a squeegee to spread the paint. Immediately immerse your silk in a cup of water and gently brush with your finger tips to release the excess paint. Make sure to flat wash the silk screen under running water ( do not fold or crease ). Or simply wash with soapy sponge on a flat surface. Wipe out the excess water with a paper towel and let to dry. 

  *Hard silicone spatulas or squeegees with a handle work better as you can better control the scraping off the excess paint.

  *Always scrape the excess paint on the same direction and hold your spatula at 45 degrees angle.

  *Both sides of the silk screen can be used, but you may get a clearer print when you stick the matt side on the clay ( shiny side looking up ).

  *Only use water-based acrylic paints. Still though from brand to brand, color to color and even from winter-to-summer the viscosity of the acrylic paints differ. You may need to play around with some different brands and colors just to figure out which one works the best for you.

  We use the finest mesh for our beautifully detailed designs, so your paint should not be too thick or too runny.

  *Always be careful and work rapidly to avoid the paint set, as it may end up clogging the pores of your silk screen. If you ever end up with a clogged silk screen, pls watch the below ceaning video for how to fix it with steam ironing method.

  Keep the lids closed when you are not working with paints, as the water inside the tube could easily evoporate.

  INTERESTED IN WHOLESALE? Pls contact by email or go to homepage and apply for being a global stockist.

  ">

  ">

  Boyutlar(cm)
  :
  21 x 11 x 0
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.